• Obniżka

Martina Heideggera Myślenie Sztuki

39,90 zł
19,95 zł Zniżka 50%
Brutto

Cezary WoĹşniak

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Polityka prywatności - szczegółowe dane w linku w stopce strony. Polityka prywatności - szczegółowe dane w linku w stopce strony.
  • Wysyłka i zwroty

- Zamówione książki są dostarczane do klienta za pośrednictwem Poczty Polskiej S.A lub Firmy Kurierskiej DPD, pod adres wskazany w formularzu zamówienia.
Termin dostawy zamówionych towarów wynosi do 14 dni roboczych w przypadku Poczty Polskiej. Wysyłka i zwroty - Zamówione książki są dostarczane do klienta za pośrednictwem Poczty Polskiej S.A lub Firmy Kurierskiej DPD, pod adres wskazany w formularzu zamówienia. Termin dostawy zamówionych towarów wynosi do 14 dni roboczych w przypadku Poczty Polskiej.
  • Zasady zwrotu zakupionego towaru

- Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta(Dz.U. 2014 poz.827) o prawach konsumentów - Klient, który zakupił towar poza lokalem oferującego go przedsiębiorstwa ma prawo zrezygnować z zakupu bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty Zasady zwrotu zakupionego towaru - Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta(Dz.U. 2014 poz.827) o prawach konsumentów - Klient, który zakupił towar poza lokalem oferującego go przedsiębiorstwa ma prawo zrezygnować z zakupu bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty

Najlepszą polską pracą o estetyce Heideggera jest książka Cezarego Woźniaka MARTINA HEIDEGGERA MYŚLENIE SZTUKI, zawierająca, oprócz doskonałych analiz jego poglądów, także przedstawienie aktualnego stanu badań i wyczerpującą bibliografię.

Martin Heidegger (1889-1976) jest uważany za jednego z najwybitniejszych filozofów XX wieku, a poznanie jego myśli ma podstawowe znaczenie dla każdego, kto chce uzyskać wgląd zarówno w filozofię tego stulecia, jak i całej zachodniej myśli filozoficznej. Auto "Bycia i czasu" napisał również rozprawę "Źródło dzieła sztuki", która w opinii Jacques'a Derridy jest jednym z najważniejszych tekstów o sztuce, jakie powstały od czasów Heglowskich "Wykładów o estetyce". Heidegger poświęcił sztuce także wiele innych prac, spośród których na szczególną uwagę zasługują teksty o istocie poezji, w tym komentarze do poetyckiego dzieła Holderlina i Trakla. Innym rodzajem jego myślenia sztuki jest namysł nad sztuką w perspektywie dziejów Zachodu, problem jej relacji do techniki, wreszcie jej miejsce we współczesnym świecie. Książka Cezarego Woźniaka "Heideggera myślenie sztuki", choć poświęcona głównie kwestii sztuki, traktuje również o innych obszarach myśli Heideggera, w tym o jej później "poetyckiej fazie. Autor omawia najważniejsze toposy tej myśli, tworząc ogólne wprowadzenie do niej.

1 Przedmiot

Opis

Format
155 x 215 mm
Ilość stron
306
Rok wydania
2004
Oprawa
twarda