• Obniżka

Tajemna moc talizmanów, talizmany Chrześcijan i Żydów

29,90 zł
14,95 zł Zniżka 50%
Brutto

Alexandre Alexandr

Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

  • Polityka prywatności - szczegółowe dane w linku w stopce strony. Polityka prywatności - szczegółowe dane w linku w stopce strony.
  • Wysyłka i zwroty

- Zamówione książki są dostarczane do klienta za pośrednictwem Poczty Polskiej S.A lub Firmy Kurierskiej DPD, pod adres wskazany w formularzu zamówienia.
Termin dostawy zamówionych towarów wynosi do 14 dni roboczych w przypadku Poczty Polskiej. Wysyłka i zwroty - Zamówione książki są dostarczane do klienta za pośrednictwem Poczty Polskiej S.A lub Firmy Kurierskiej DPD, pod adres wskazany w formularzu zamówienia. Termin dostawy zamówionych towarów wynosi do 14 dni roboczych w przypadku Poczty Polskiej.
  • Zasady zwrotu zakupionego towaru

- Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta(Dz.U. 2014 poz.827) o prawach konsumentów - Klient, który zakupił towar poza lokalem oferującego go przedsiębiorstwa ma prawo zrezygnować z zakupu bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty Zasady zwrotu zakupionego towaru - Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta(Dz.U. 2014 poz.827) o prawach konsumentów - Klient, który zakupił towar poza lokalem oferującego go przedsiębiorstwa ma prawo zrezygnować z zakupu bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty

Starożytne ludy chroniły swoje domy i świątynie za pomocą przedmiotów ochronnych, którymi były ogromne posągi gryfów w Grecji, sfinksów w Egipcie i skrzydlatych byków w Mezopotamii. One broniły wejścia do świątyń złym demonom i wzbudzały strach ludu.

   Dla chrześcijan rolę przedmiotu chroniącego przed siłami nieczystymi spełnia znak krzyża. W zasadzie, w różnych kulturach religijnych w charakterze gadżetów ochronnych często wykorzystywane są przedmioty używane przy nabożeństwach np. Prosfora u katolików, święta woda u chrześcijan i Koran u muzułmanów. W cerkwi prawosławnej ogromne znaczenie nadaje się ikonom, krzyżom i mocy świętych.

   Jednak my będziemy się zajmować specjalnymi przedmiotami ochronnymi nazywanymi amuletami. Łacińskie amuletum pochodzi od amoletum, czyli środek ochronny. Niektórzy twierdzą, iż słowo to ma arabskie korzenie i powstało od „chamala” - nosić. Przedmiot ten posiada magiczne właściwości, które osłaniają i odwracają od człowieka nieszczęście.

   Zwykle był on noszony na ciele lub wieszany na określonym miejscu. Amulety zadziwiają swoją rozmaitością. Ich rodzaj uzależniony był od stopnia rozwoju społeczeństwa. W krajach, gdzie dominowało rolnictwo, znaczące miejsce zajmowały zioła. Tam, gdzie głównym zajęciem były polowania, najpowszechniejszymi amuletami były te wykonane z kłów i pazurów, a także figurki z kości zwierząt.

  Ochronna moc amuletu jest ściśle związana z kształtem i materiałem, z którego został wykonany.

Opis

Format
145 x 205 mm
Ilość stron
224
Rok wydania
2005
Oprawa
miękka